Stilleben för en god sak

Ibland snöar man in på saker och för mig blev det visst stilleben av blommor, tomater och här BU CANCER-armband.

Ikväll var jag över och hämtade ett gäng armband från Tilde och hennes familj. Tilde är storasystern som började pärla armband för att sälja och stötta Barncancerfonden Östra som de tillhör eftersom hennes lillasyster har cancer.

 

Som en godisskål.

 

Pärlarmband där varenda krona, 100:-/st, går till Barncancerfonden Östra och den verksamhet som bedrivs för att stötta barn med cancer och deras familjer. Många uppskattar att med ett fint armband visa att man stödjer en god sak. Armbanden finns på Facebook eller så går det ju bra att komma hem och köpa av mig!

 

 
 

Butterfly Pose, Wide Legged Forward Fold och övning på Dancers Pose roade jag mig med idag.

 

Den här bilden dök upp idag i mina delade minnen på Facebook från sommaren 2009 då vi var på Öland. Wera i partystämning, sista sommaren.

 

 

💛❤️💗💜💙💚
Barn och ungdomar ska få vara unga och bli vuxna.

 

0 kommentarer publicerat i För en god sak
Taggar: BU CANCER, Barncancerfonden Östra, Stilleben, Tilde armband, Wera, armband, barn hjälper barn, förengodsak, gymmet, hemmet, inredning, träning, yoga